tts-our team banner

 

Sheldon Zedeck, Ph.D.

Başdanışman ve Bilim Danışmanı

40 yılı aşkın bir süredir, Dr. Zedeck kamu ve özel sektörden kuruluşlara aktif olarak danışmanlık hizmeti vermektedir. Giriş düzeyindeki işlerden üst yönetim pozisyonlarına kadar kamu ve özel sektördeki kuruluşlar için seçme ve terfi sistemleri geliştirmiştir. Ayrıca davacıları, kuruluşları temsilen ve müzakere ekipleri içerisinde bilirkişilik yapmıştır.

Birlikte çalıştığı firmalar arasında  Allstate Insurance, Blue Cross of Northern California, AT&T, Pacific Gas and Electric (PG&E), Golden State Warriors Professional Basketball Team, San Francisco Civil Service Commission (police and fire depts.), U.S. Dept. of Justice, U.S. Dept. of State, Food Marketing Institute vardır.

Dr. Zedeck kısa süre önce Hukuk Okulu Kabul Konseyi’nin sponsoru olduğu ve Marjorie M. Shultz (Boalt Hukuk Okulu) ile birlikte yürüttüğü 10 yıllık bir araştırma projesini tamamladı. Araştırma projesinin konusu avukatlık başarısındaki etken ve kriterlerin belirlenmesi ve hukuk okullarına öğrenci kabulünde kullanılan Hukuk Okulu Kabul Testi’nin (LSAT) bileşenleri olarak kullanılabilecek testlerin geliştirilmesi ve geçerli kılınmasıydı. Bu araştırma, Mayıs 2011’de Level Playin Field Enstitüsü tarafından Çarpışan Önyargılar Araştırma Ödülü’nün verilmesi ile onaylanmıştır.

Dr. Sheldon Zedeck Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Onursal Psikoloji Profesörüdür. Ohio’daki Bowling Green State Üniversitesi Endüstriyel ve Organizasyonel Psikoloji alanında doktorasını tamamladığı 1969 yılından beri Berkeley’dedir. Akademik İşler ve Fakülte Refahı için yaklaşık 4 yıllık Dekan Yardımcılığı görevinden sonra yakın zamanda emekli olmuştur. Bu idari pozisyonundan önce, 1993-98 yılları arasında Bölüm Başkanı olarak hizmet vermiştir (ve 2003-2004’te de geçici başkanlık yapmıştır) ve 1988-2002 yılları arasında da kampüs Endüstriyel İlişkiler Enstitüsü'nün Müdürlüğünü yapmıştır.

Search