tts-our team banner

 

Fred Guest

Yönetici Direktör

Fred, yetkinlik tasarımı, mesleki ve psikometrik değerlendirme ve entegre yetenek yönetimi alanlarında 17 yıldan fazla tecrübeye sahiptir.

Bir danışman olarak, üretim, finans ve hizmet sektörlerindeki bir çok ulusal ve uluslararası firmaya entegre yetenek yönetimi için yetkinlik çerçevelerinin tasarımı, işe alım ve seçim stratejilerinin geliştirilmesi, internet tabanlı yetkinlik ve mesleki değerlendirme uygulamalarının yanı sıra performans yönetimi ve yedekleme planlaması sistemleri konularında yardımcı olmuştur. Yöneticiler ve Üst Yönetim ekipleriyle çalışarak, Güney Afrika, Mısır, Avrupa, Singapur ve Avustralya’da projeler teslim etmiştir.

Bir öğretim görevlisi ve bilim adamı olarak, birtakım konferanslarda yayın ve sunumları vardır. Şimdiye dek ulusal hakemli akademik/bilimsel konferanslarda yayınlanmış 20 makalesi vardır.

Çeşitli Güney Afrika üniversitelerinde, master programlarında ders vermektedir.

Son iki sene içinde beş Endüstriyel Psikoloji Stajyerine ve bir Psikometri Stajyerine supervisorlık yapmıştır.

Haziran 2006-2008 arasında Güney Afrika Endüstriyel ve Organizasyonel Psikoloji Derneği (SIOPSA) başkanlığı görevini yürütmüş,ve Endüstriyel ve Organizasyonel Psikoloji’ye katkılarından dolayı 2008 yılında Güney Afrika’da birliğe onur üyeliği ile ödüllendirilmiştir.

Fred 2004-2011 arasında SIOPSA yönetim kurulunun aktif bir üyesi idi. IOP Future Fit programının  kurucusu, SIOP çalışma komitesinin organizatörü ve SIOPSA konferansı Özet Komisyonu ve Bilimsel Teftiş Kurulu’nun üyesidir.​

Search