tts-our team banner

 

Prof. Hennie Kriek

CEO

Professör Hennie Kriek TTS-Top Talent Solutions'un kurucu direktörüdür. Son görevi, SHL Amerika, Kanada ve Latin Amerika Başkanlığı'dır. Öncesinde SHL Güney Afrika'nın kurucu üyesi ve yönetici direktörü görevlerini üstlenmiştir.

1982 ve 1994 yılları arasında Güney Afrika Üniversitesinde tam zamanlı üye ve Endüstri ve Örgüt Psikolojisi bölümünde Profesör olarak görev almıştır.

Etra-ordinaryus Profesör Hennie Kriek şu anda ATP (Güney Afrika Test Yayıncıları Birliği) Başkanıdır. Geçmişte People Assessment in Industry, SIOPSA ve Değerlendirme Merkezi Çalışma Grubu Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir.
 
1991, 1998 ve 2006 yıllarında SIOPSA'nın "Personel Seçin uygulamalarında Adalet ve Geçerlilik" konusunda çalışan grubun başkanlığını üstlenmiştir.

SIOP (Society of Industrial and Organisational Pscyhology, ITC (International Test Commission) ve IAAP (International Association of Applied Psychology)'nin uluslararası ortak üyesidir.

1989-1990 yılları arasında Colorado State Universitesinde, adalet, ayrımcılık eşit istihdam fırsatları konusunda post doktora çalışmalarını yapmak üzere ziyaretçi profesör olarak görev almıştır. 

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışan Psikolojisi alanlarında uluslararası konferanslarda teori ve pratik uygulamalar konusunda sayısız bilimsel makale ve araştırma sunmuştur. Halen, yetkinlik modelleme, objektif değerlendirme, personel seçim, yetenek yönetimi ve insan kaynakları gelişimi konularında danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Search